Louise L. Hay: Miluj svůj život (osobní příručka), vydala Grada Publishing, Praha 2011, 183 stran. Zdroj obrázku: Martinus.cz
Zatím jsem ji jenom přečetl.
Teď začíná ta sranda část: Začít ji doopravdy vyplňovat.
Předchozí kniha, co jsem četl o pozitivním myšlení, je teoretickým úvodem. Tohle je opravdická praktická příručka. Není nutné číst ten teoretický úvod, protože i tady se dozvíte to nejnutnější k tématu.
Tudíž začínám paralerní čtení. Zatímco budu číst jiné knihy, tak tuhle jedu znova od začátku. Už samotné přečtení mi dalo pár nápadů k zamyšlení. Tak teď je jdu realizovat.
A podle posledního vývoje to vypadá, že moje první afirmace bude Mám skvělý mobilní tarif za rozumné peníze.
Máte zkušenosti s pozitivním myšlením?
Koupily jsme tuhle knihu kolegyni, která by pozitivní přístup k životu vážně potřebovala. Jiná kolegyně tu knihu četla a říkala, že jí dost pomohla v jedné nepříjemné životní situaci. Vrátila jí „do hry“. Tak snad to opravdu zafunguje.
Tak to mě motivuje si ji opravdu i vyplnit 😉
Pozitivní myšlení je sice hezké, ale musíš k němu mít podmínky. Ve chvíli, kdy nevíš, jestli týden před výplatou budeš mít co jíst, Tě asi nějaká kniha moc nenakopne.
A ti, co budou mít co jíst, zase většinou takové knihy, dle mého, nepotřebují, protože základní otázku mají vyřešenou a zbytek je v porovnání s přežitím irelevantní 🙂
Každopádně jestli to někomu pomůže, tak jedině dobře. Lepší než chování lidí, kteří hledají, kdo jinej než oni sami může za jejich pos*anej život. 😉
btw. Myslím si, že jakousi formu pozitivního myšlení aplikuji, co jsem se osamostatnil. Nebo minimálně posledních tak 7 let nahlas opakuji: Kde je vůle, tam je cesta. Než hledat, proč něco nejde, udělat maximum pro to, aby to šlo. Pak je člověk spokojenej sám se sebou, protože ví, že pro vyřešení situace udělal právě to maximum, i kdyby to nevyšlo. Prostě nelitovat ani sebe ani žádného svého rozhodnutí.
Je to jako Tvá současná profese (nebo jak ji chápu já): Ať se rozhodneš, jak se rohodneš, už nikdy se nevrátíš úplně zpátky. Jasně, můžeš „obnovit ze zálohy“ (nevím, jak přesně funguješ), přejít na ten startovní bod, kde jsi udělal to rozhodnutí, ale už víš, že to dané rozhodnutí znovu neuděláš. A tohle si uvědomit, je dle mého základ pozitivního prožívání. Vědět, že i špatné rozhodnutí je lepší než to žádné, protože minimálně Ti přinese zkušenost.