Seth Godin, Kopni do té bedny (Poke the box), vydal Jan Melvil publishing, Brno 2012, 97 stran
Když jsem se zúčastnil twitter akce vyhlášené knihkupectvím Martinus, tak jsem tajně doufal, že v rámci akce #kopudobedny, že bych výše uvedenou knihu mohl vyhrát. Potřeboval jsem totiž návod, jak rozběhnout své nápady.
Ne, jinak: Potřeboval jsem povolení. Potřeboval jsem povolení k tomu, abych konečně „kopnul do té bedny.“
Díky knize jsem konečně zjistil, kde to povolení najít. A taky jsem zjistil, jak si ho zajistit. A dokonce jsem objevil i návod k tomu, co dělat, když se třeba ta „bedna“ rozbije poté, co já do ní kopnu.
Původně mě tloušťka knihy zaskočila: 97 stran je opravdu tenký sešitek, který jsem měl přečtený za jedno dopoledne. Tedy hlavně i díky tomu, že Seth Godin umí skvěle psát o daném tématu a překlad knihy byl zvládnutý na jedničku s hvězdičkou.
Když se totiž bavíte o projektech, tak je tam opravdu málo co říct. A styl psaní Setha Godina je veskrze americký: Na prvních pár stránkách vám objasní, o co půjde a pak … jako byste ty další stránky ani nepotřebovali, protože to podstatné bylo řečeno hned na úvodu.
Tak proč tam ty další stránky dávat a proč je psát?
Protože zrovna tady a zrovna u tohoto tématu ty další stránky budete potřebovat jako sůl. Zrovna tady budete bojovat se svým vnitřním ještěrem, co vám bude házet klacky pod nohy, seč mu síly budou stačit. A vy budete číst stránku po stránce, které budou velmi výbornou municí nejenom na toho ještěra.
Ačkoliv krátká, tak je to také velmi svižná a neuvěřitelně motivující kniha, kterou jsem sice přečetl jedním dechem, ale už teď mám ten pocit, že bude na čestném místě, abych se k ní mohl vracet kdykoliv budu jenom trochu cítit, že ten ohavnej ještěr zase začíná mít navrch.
Knihu vřele doporučuji všem kreativcům, projektantům, ale i lidem, co mají někde svůj nápad, plán, či záměr, a teď jsou ve stejné fázi jako jsem byl já před přečtením této knihy: Čekají na znamení, na povolení, na to až je někdo slavný objeví, a tak pošoupne jejich plán do další fáze.
Tak tihle všichni by si měli přečíst knihu Kopni do té bedny, aby věděli, jak se dělá správný projekt. A neměli by to udělat až někdy, nebo až se jim dostane povolení.
Měli byste tu knihu přečíst hned teď.
Odkládám přečtení této knihy doté doby, dokud nebudu mít hotovy všechny své projekty 😀
Ne, vážně: To někdo potřebuje knihu, aby se k něčemu rozhoupal?
Nevážně: On se objevil někdo slavný a Tasselhof bude hudební hvězda? Co? Dubstep?
Hele, někdy potřebuješ někoho, kdo by tě nakopnul. A v momentě, kdy máš kolem sebe alespoň jednoho s přístupem „to nejde“ tak tuhle knihu vyvažuješ zlatem.
Takže zcela vážně: Ano, občas je potřeba kniha k tomu, abys něco začal.
Nevážně: Dubstep is too mainstream! Očekávej alterantivní pop-rock-funk jazz numetal rap house techno drumandbase kapelu 🙂
Ten kapelový projekt v ořekladu znamená, že budeme třískat do všeho, co nám přijde pod ruku a do toho neartikulovaně řvát, co nám přijde na mysl. Ještě mám volný místa v kapele. Máš zájem? 🙂
Business model je vynikající: Budeme řvát večer pod panelákama s tím, že se přesuneme jinam, jakmile nám zaplatí dost peněz.
Tak na to kejvni! Prachy i úspěch zaručen 😉
Tak tohle je nabídka, která se neodmítá 🙂
Mám v iPadu nějaké pěkné aplikace na tvorbu hudby a můžem pak chodit a zpívat si: I play synth 😀 http://www.youtube.com/watch?v=lVmmYMwFj1I
Ja som túto knihu hneď ako som zbadal v kníhkupectve kúpil a prečítal. Z môjho pohľadu nič moc, ak ste už prečítali od Setha Godina Moderné kmene, tak toto je len opakovačka. Je to krásny príklad ako na jednej myšlienke zarobiť dvakrát.
Každopádne pre ľudí, ktorí nečitali Moderné kmene to stojí za investíciu.